Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Styczeń 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Jubileusz 100-lecia Polskiego Związku Narciarskiego

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

(Fot. Tadeusz Mieczyński) (Fot. Tadeusz Mieczyński)

Życiowy sezon Dawida Kubackiego

15-04-2020
To był sezon Dawida Kubackiego, choć zabrakło kropki nad "i" w postaci miejsca na podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do pewnego czasu wydawało się, że skoczek z Szaflar będzie walczył do końca o Kryształową Kulę. To się nie udało, ale i tak osiągnął bardzo wiele. Został trzecim polskim zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni.

30-latek wygrał w tym sezonie trzy konkursy PŚ i zanotował wspaniałą serię dziesięciu konkursów z rzędu, w których stał na podium, co do tej pory nie udało się w historii żadnemu z Polaków. To jednak szalenie ambitny zawodnik, który nawet po tak wspaniałym sezonie, nie był z siebie do końca zadowolony. - Mam niedosyt, ale nie dlatego, że nie stanąłem na podium klasyfikacji generalnej, a dlatego, że wiem, ile popełniałem błędów w różnych konkursach. Nie były one bardzo duże i można było ich uniknąć, ale właśnie przez nie straciłem szanse na lepsze pozycje. Gdyby nie one, to w klasyfikacji generalnej mogło to wszystko zupełnie inaczej wyglądać. Pod tym względem czuję niedosyt, choć to był najlepszy sezon w mojej karierze - mówił Kubacki. - Podium w generalce na koniec sezonu byłoby fajnym akcentem. Uciekło w ostatnim konkursie i to o włos. Z drugiej strony, jak widziałem, w jaki sposób zakończył się ten sezon, to wolę lepiej popracować w kolejnym roku i wywalczyć podium w bardziej sprzyjających okolicznościach - dodał z uśmiechem.

Kubacki przed ostatnią zimą błysnął latem, wygrywając - po raz drugi w karierze - klasyfikację generalną Letniego Grand Prix. Przyznał, że czuł, iż to może być dla niego dobra zima. - Wiedziałem, że bardzo dobrze przepracowałem okres przygotowawczy. Ze spokojem podchodziłem do tego, co się będzie działo - przyznał, dodając, że wciąż ma rezerwy, który będzie chciał uwolnić kolejnej zimy. - Wiem, że mogę być jeszcze lepszym zawodnikiem. Z drugiej strony, zdaję sobie sprawę, że teraz coraz więcej pracy trzeba będzie włożyć w to, by zrobić niewielki postęp - zakończył.
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.