Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Partnerzy kadr alpejskich PZN

Styczeń 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Plebiscyt na „Sportowca Wolnej Polski”

Szukaj w serwisie

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Aktualności

Alpejczycy zakończyli sezon na Jaworzynie Krynickiej

12-03-2020
Nasi alpejczycy zawodami FIS na Jaworzynie Krynickiej zakończyli sezon zimowy. We wtorek oraz w środę na czarnej trasie FIS nr 5 w Krynicy-Zdroju uczestnicy zawodów dwukrotnie rywalizowali w slalomie gigancie. Wśród mężczyzn dwa zwycięstwa odniósł Słowak Martin Hyska. Natomiast w gigancie kobiet triumfowały reprezentantka Polski Daria Krajewska oraz Dunka Ida Sofie Bunsov Broens. Były to kolejne zawody rangi FIS, które odbyły się w Polsce w ramach Programu PolSKI Mistrz, który jest realizowany przez Polski Związek Narciarski przy współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju, Grupą PKL oraz Koleją Gondolową Jaworzyna Krynicka.

Bardzo dobre warunki śniegowe umożliwiły rozegranie super zawodów na zakończenie sezonu zimowego, podczas których narciarze alpejscy walczyli o zwycięstwo w slalomie gigancie. Na starcie zawodów FIS w Krynicy-Zdroju stanęło prawie 70 alpejczyków z siedmiu krajów, takich jak: Polska, Austria, Czechy, Słowacja, Dania, Ukraina i Islandia.

Rywalizację mężczyzn zdominował Martin Hyska ze Słowacji, który dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium. We wtorek drugie miejsce zajął jego rodak Kristian Pavelka, a podium uzupełnił reprezentant biało-czerwonych Bartłomiej Sanetra, który po raz pierwszy w karierze znalazł się wśród trzech najlepszych alpejczyków w zawodów FIS. Tym samym podopieczny Wojciecha Szamoty wywalczył klasę mistrzowską.

W kończących sezon zawodach na Jaworzynie Krynickiej drugi był reprezentant Polski Szymon Bębenek, natomiast trzecie miejsce zajął Kristian Pavelka. - Jestem zadowolony z tych ostatnich zawodów, bo pokazaliśmy, że potrafimy jeździć na nartach. Szczególnie nasze podium, bo trochę odjechaliśmy rywalom. Oczywiście mogłem wygrać zawody, bo zabrakło niewiele, ale jestem zadowolony - opowiada Szymon Bębenek. - Myślę, że drugi przejazd był lepszy, ale ten pierwszy też nie był zły, gdyż muszą być dwa dobre, bo inaczej nie ma szans na podium - dodaje. - Warunki, które mieliśmy pod nartą były naprawdę super i bardzo fajnie udały nam się te ostatnie zawody - podsumowuje.

W slalomie gigancie kobiet pierwszego dnia triumfowała Daria Krajewska. Drugie miejsce zajęła Dunka Ida Sofie Bunsov Broens, a trzecia była Emilia Żółtek. - Spodziewałam się troszkę lepszego wyniku, aczkolwiek uważam, że te zawody były dobre w moim wykonaniu. Troszkę smutno, że to właściwie już koniec sezonu i ostatni dzień na nartach - zaznacza Daria Krajewska. - Trasa była super przygotowana. Padał deszcz, ale pod nartą cały czas było twardo, a warunki były równe dla wszystkich. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że będą aż tak dobre warunki i w tym pierwszym przejeździe nie dostosowałam techniki do tak twardego podłoża - dodaje. - Ustawienie giganta nie było aż tak trudne. Był zrobiony haczyk i trzeba było się zwijać na trasie, bo było ustawionych trochę podkręconych bramek. Poza tym stok na Jaworzynie Krynickiej jest wymagający, bo jest dosyć stromy - podsumowuje Krajewska.

Kolejnego dnia na najwyższym stopniu podium stanęła Ida Sofie Bunsov Broens. Na drugim miejscu sezon zakończyła Emilia Żółtek, a trzecia była Daria Krajewska. - Jestem bardzo zadowolona z tych ostatnich zawodów. Strata do pierwszego miejsca była niewielka. Nie spodziewałam się takiego wyniku, ale po przejeździe wiedziałam, że będzie dobrze. Pierwszy przejazd troszkę poszanowałam, ale w drugim pojechałam bardzo szybko i jestem zadowolona - mówi z uśmiechem na twarzy Emilia Żółtek. - Warunki były super. Trasa była zasolona i było twardo. Szczerze to nie spodziewałam się, że będzie tak dobra trasa. Poza tym ustawienie było bardzo fajne i puszczone na ściance, więc bardzo mi się podobało. W dodatku lubię rywalizować na tym stoku - podkreśla Żółtek.

Oficjalne wyniki:
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.