Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Partnerzy kadr alpejskich PZN

Styczeń 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Konferencja dla UKS-ów w Szczyrku - 2011

Szukaj w serwisie

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Aktualności

Alpejczycy walczyli na Palenicy w zawodach FIS w slalomie

10-03-2020
Po raz drugi tej zimy narciarze alpejscy rywalizowali w ośrodku PKL Palenica w zawodach FIS. Dwukrotnie zawodnicy oraz zawodniczki walczyli na trasie slalomu. Wśród kobiet triumfowały reprezentantki Polski - Daria Krajewska i Anna Skarbek-Malczewska. Natomiast w slalomie mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanęli Austriak Richard Leitgeb oraz Słowak Martin Hyska. Po raz kolejny tej zimy na Palenicy w Szczawnicy rozegrane zostały zawody w ramach Programu PolSKI Mistrz.

Za nami piękne i słoneczne zawody na Palenicy. Przez ostatnie dwa dni narciarze alpejscy rywalizowali w Szczawnicy w konkurencji slalom. Wśród kobiet zawody zdominowały nasze reprezentantki, które dwukrotnie były najlepsze w zawodach FIS. Pierwszego dnia zmagań triumfowała Daria Krajewska, natomiast w poniedziałek najlepsza okazała się Anna Skarbek-Malczewska. - Jestem bardzo zaskoczona moim zwycięstwem, bo ja od zawsze wolę gigant i zdecydowanie lepiej szło mi w tej konkurencji. Dzisiaj wygrałam slalom i bardzo się z tego cieszę. Mam nadzieję, że będę coraz szybsza w tym slalomie - mówi z uśmiechem na twarzy Anna Skarbek-Malczewska. - Moje przejazdy nie były idealne, bo miałam pewne potknięcia na trasie, ale nie było aż tak źle. Starałam się jechać dobrze i dać z siebie wszystko. Drugi przejazd był zdecydowanie lepszy w moim wykonaniu. Ustawienie slalomu było bardzo przyjemne i można było fajnie sobie zaciąć - dodaje. - Warunki były bardzo dobre. Po trasie jechało mi się znakomicie. Organizacja zawodów była również bardzo dobra, a pogoda jaka nam dopisała, była świetna, dlatego fajnie, że udały nam się te zawody. Bardzo fajnie mi się tutaj jeździ na Palenicy. Po prostu lubię ten stok - podsumowuje zawodniczka klubu Mitanski Zakopane.

W rywalizacji mężczyzn niespodzianek nie było. Pewny triumf pierwszego dnia odniósł Austriak Richard Leitgeb. Natomiast w poniedziałek triumfował Martin Hyska. W  niedzielę najlepszy wyniki z biało-czerwonych w slalomie panów zanotował Bartłomiej Sanetra, który ukończył rywalizację na czwartym miejscu, uzyskując najlepsze w karierze FIS-punkty. - Jestem bardzo zadowolony. Zawody te super się dla mnie ułożyły. Warunki dopisały. Mieliśmy również dwóch bardzo dobrych zawodników, którzy obniżyli dodatek punktowy i z tego bardzo się cieszę, bo zjechałem życiowe FIS-punkty - mówi zadowolony Bartłomiej Sanetra. - Według mnie przejazdy nie były bardzo trudne, ale warunki były wymagające i w drugim przejeździe musiałem mocno zawalczyć o utrzymanie dobrej pozycji i jestem zadowolony, że to mi się udało. Wydaje mi się, że gigant jeżdżę lepiej, ale w slalomie również dobrze się czuję - dodaje. - Stok w Szczawnicy jest bardzo ciekawy i na pewno wymagający, ale ja lubię tutaj jeździć - podsumowuje.

10 i 11 marca 2020 roku gospodarzem kolejnych zawodów FIS będzie Jaworzyna Krynicka. W Krynicy-Zdroju uczestnicy dwukrotnie będą rywalizowali w slalomie gigancie.

Medaliści i medalistki niedzielnych zawodów:

Kobiety
 1. Daria Krajewska - Polska
 2. Anna Skarbek-Malczewska - Polska
 3. Ida Sofie Bunsov Broens - Dania

Mężczyźni
 1. Richard Leitgeb - Austria
 2. Filip Balaz - Słowacja
 3. Kristian Pavelka - Słowacja


Medaliści i medalistki poniedziałkowych zawodów:

Kobiety
 1. Anna Skarbek-Malczewska - Polska
 2. Ida Sofie Bunsov Broens - Dania
 3. Weronika Sobas - Polska

Mężczyźni
 1. Martin Hyska - Słowacja
 2. Jan Borak - Czech
 3. Matteo Fleischmann - Austria

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.